9.3.- Sčítání kání
28-31.3- Velikonoční Bystřina
6.4.- Turistické Závod

Pionýrská skupina desátníka Stanislava Roubala

Na naší pionýrské skupině pracují dva oddíly - smíšené oddíly Orion pro členy od 6 let a Brontosauři pro členy od 13 let. Celoroční motivací pro naše členy je získávání tzv. "Brontíků" za plnění dlouhodobých i krátkodobých úkolů. Scházíme se venku nebo v klubovně, kterou máme půjčenou v DDM Habartov.
Náš celoroční plán akcí nese název "Hrou poznáváme svět", který dělíme na tři části a obsahuje akce pro každý měsíc v roce. Zapojujeme se do nejrůznějších známých i neznámých akcí. Pomáháme např. ČSOP tím, že chodíme 3x do roka sčítat káňata, uklízíme les, hrabeme listí v MŠ v Okružní ulici. Zaměřujeme se především na ochranu přírody, turistiku, tábornické dovednosti, sportovní hry a myslivost. V roce 2004 jsme si po vzájemné dohodě s Mysliveckým sdružením Horník opravili krmelec za Velkým kamenem a každou zimu k němu neseme jídlo pro srnky. Mnoho našich akcí je určeno pro veřejnost a některé se již staly tradicí Habartovské toulky ( turistický pochod) soutěž o kuličkového krále, nebo Pouť pro děti v MŠ. Chodíme hodně do přírody, na různé výlety a nebojíme se ani spát pod širákem. Snažíme se poznávat okolí našeho města i vzdálenější zajímavosti našeho kraje. Zúčastňujeme se některých pochodů KČT a akcí ostatních organizací. Našim cílem je naučit se různé věci potřebné k životu v přírodě (zapalování ohně, přežití v přírodě, první pomoc atd.), poznávat krásy přírody, získávat nové poznatky a kamarády. Své znalosti získáváme formou her a poznávání přírody v praxi. Naše zálesácké znalosti a dovednosti si jezdíme poměřovat na naši Pionýrskou stezku, nebo na další závody na které nás pozvou naši kamarádi.
Do části "Poznávání" patří nejrůznější poznávací a přírodovědné zájezdy (muzea, ZOO, hrady a zámky), návštěva divadelních a kulturních představení a také poznávání našeho okolí, měst a obcí Sokolovska. V části "Kamarádi" nám přibyl nový cíl a to "adopce na dálku". Máme již čtvrtým rokem adoptované zvířátko v Zooparku Chomutov.

Pejsek Davídek háčky a čárky